16 травня о 18-00 Музей сучасного мистецтва України презентує виставку родини Міловзорових «Династичні хроніки», яка відбувається у рамках музейного проекту «Семейные ценности – Родинні зв’язки».

Опис подій в хронологічному порядку цієї творчої родини бере початок з Олександра Петровича Міловзорова – відомого українського художника, скульптора, галериста. Ця багатогранна людина дуже прискіпливо ставиться до усього, що робить, а те що робить, робить із величезним задоволенням.

Отже, хроніка (греч. Χρόνος — час):

1938 р. – народження Олександра Міловзорова у м. Києві. Під час війни евакуація на Урал. Після визволення Києва, повернення до рідного міста, потім декілька років (до 1948 р.) проживання у Львові і знов Київ, батьківська хата.

1957 р. – закінчення Київського училища прикладного мистецтва. Після училища йде до лав радянської армії і відбуває службу у Дрездені. Майстерність Олександра було помічено, його призначили художником у Дрезденський будинок офіцерів. Вступ до Ленінградського вищого художньо-промислового училища ім. В. Мухіної (зараз Санкт-Петербурзька державна художньо-промислова академія).

1968 р. – закінчення училища ім. В. Мухіної за спеціальністю скляр. Повернення в Київ у батьківську хату. Праця на комбінаті монументального мистецтва в галузі живопису, графіки, монументально-декоративного мистецтва.

1973 р. – створення освітлювальної арматури для консульства Болгарії, Палацу урочистих подій, Будинку-музею Тараса Шевченка в Києві.

1976 р. – оформлення ресторану «Дубки», створення композиції «Пташиний двір» у Житловому масиві Виноградар, оформлення інтер’єрів Національної філармонії України.

1978 р. – оформлення інтер’єрів Національної дитячої бібліотеки в Києві, створення керамічних композицій «Проби ґрунту з планети Земля».

1980 р. – оформлення станції метро «Тараса Шевченка».

1982 р. – оформлення станції метро «Республіканський стадіон», нині «Олімпійська».

1987 р. – заснування галереї «Триптих».

1996 р. – відкриття «Галерея-36» на базі власної майстерні на Андріївському узвозі.

За весь час творчої діяльності майстер приймав участь у численних персональних та групових виставках в Україні і за її межами. Твори О. Міловзорова зберігаються у художніх музеях України та за кордоном, в приватних колекціях.

Старша донька Олександра Міловзорова – Оксана Олександрівна Міловзорова – український художник, яка зараз живе і працює в Італії.

1963 р. – народження Оксани в Ленінграді.

1968 р. – переїзд у Київ. Формування особистості та художника.

1981 р. – закінчення Республіканської художньої школи ім. Т. Г. Шевченка у Києві. Після закінчення школи Оксана їде навчатися в Ленінград і вступає до Ленінградського вищого художньо-промислового училища ім. В. Мухіної.

1987 р. – закінчення училища. Повернення у Київ.

2008 р. – закінчення L’Accademia di Belle Arti di Urbino (PU) Italia.

З 1991 до 2019 рр. – персональні виставки в Україні, Росії, Італії. Твори мисткині знаходяться у музеях України та Історичному музеї міста Цесіс у Латвії.

Олександра Олександрівна Шехірєва – молодий художник-пошуковець. Ця молода і сильна жінка йде своїм особистим творчим шляхом. Вона зараз вивчає техніку гравюри на картоні в улюбленому стилі мінімалізму.

1992 р. – народження Олександри в Києві. Навчання в школі, різні юнацькі захоплення. Вступ до Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Участь у студентських виставках.

2016 р. – закінчення НАОМА з дипломом архітектора. Вступає до аспірантури, але згодом залишає її. Виграла архітектурний конкурс ім. Плеханова.

2017 р. – стажування в українській літній школі SSAA.

2018 р. – стажування в Цюаньчжоуському інституті інформаційного інжинірингу (Китай).

Творчий шлях цієї родини продовжується. Віримо, що ця династія ще порадує своїх шанувальників новими творчими здобутками.

Чекаємо вас на відкритті виставки 16 травня 2019 р. о 18.00.

На виставку запрошені мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи. Музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова зробить цей вечір ще більш насиченим і цікавим.

Виставка триватиме з 16 травня по 16 червня 2019 р.