«Літній щоденник» – таку назву має виставка, яка відкривається 20 червня у Музеї сучасного мистецтва України.

Добірка з музейної колекції – сторінки щоденника, що асоціативним рядом повертають нас до чарівності буденного життя, до тих незабутніх моментів, які дарує нам простий, але незабутній літній день.

Ми чекаємо на зустріч з літом весь рік, а коли приходить пора, намагаємося вловити незабутнє у ті короткі ночі та довгі світлі дні, сповнені неочікуваного…

«Літній щоденник». Понад сім десятків робіт-відвертостей. Сторінки, написані талановитою рукою, вписані в музейну колекцію. Збірник вражень від тих, кого зараз назвуть «класиками» і тих, кого віднесуть до наших сучасників, які розповідають вже новою мистецькою мовою.

Щоденник – особистісні мистецькі прояви – світ, яким хочеться поділитися. Харків’яни: А.Сафаргалін, Б. Колесник, Ю. Вінтаєв, П. Шигимага, В.Чаус, О.Єсюнін, львів’яни: Р. Сельський, С.Тітко, кримчани: В.Бернадський, закарпатці: Л.Бровді, Н.Мірончук- Дідик, одесити: А.Лоза, Ю.Зільберберг, кияни: О. Захарчук, Є. Котков, О.Павлов, Л.Рапопорт, Ю.Малішевській, В.Григоров, М. Дерегус, С.Кошовий та ін.

Формуючи виставку, відрадно бачити, як багато творів, що поповнили колекцію музею. Випускники художніх вузів України, в розмаїтті підходів і живописних прийомів створюють панорамний образ льотного дня, самої сонячної пори року – це «Літній щоденник».

В експозиції харків’яни: А.Сафаргалін, Б. Колесник, Ю.Вінтаєв, П. Шигимага, В.Чаус, О.Єсюнін, львів’яни: Р. Сельський, С.Тітко, кримчани: В.Бернадский,  закарпатці: Л.Бровді, Н.Мірончук-Дідик, О.Войтовіч, одесити: А.Лоза, Ю.Зільберберг, кияни: Е. Котков, О.Павлов, Л.Рапопорт, Ю.Малішевській, В.Григоров.

Ми побачимо твори Марти Базак, Ленура Веліляєва, Олександра Войтовича, Наталії Кохаль, Анатолія Галецького, Олександра Ольхова, Зої Орлової, Галини Попінової, Ганни Файнерман, Олександра Міловзорова, Елеонори Щеглової та інших…

Розділити з нами читання сторінок щоденника, відчути співзвучність з авторським поривом, наповнитися позитивом спілкування – літне завдання експозиції.

Впевнені, що позитивний настрій народжується від нашого власного погляду на світ, можливості бачити, та вміння радіти – адже з таких фрагментів і складається щоденник нашого буття.

Сторінку літа ми читаємо сьогодні!..