19 вересня Музей сучасного мистецтва України відкриває новий виставковий сезон експозицією власної колекції: «Федір Захаров. До 100-річчя від дня народження».

65-ть  творів заслуженого діяча мистецтв УРСРнародного художника УРСР, лауреата Державної Премії УРСР імені Тараса Шевченка, члена Національної спілки художників України, людини, що присвятила все своє життя і натхнення оспівуванню української природи Криму та інших куточків країни, буде представлено в залах музею.

Федір Захаров народився 5 вересня 1919 року в селі Олександрівське на Смоленщині. У 16 років вступив на декоративно-живописне відділення  до Московського художньо-промислового технікуму ім. М. І. Калініна, де навчався у талановитого скульптора, живописця, художника-кераміста одночасно й чудового педагога Б. Н. Ланге.

Захистивши дипломну роботу у 1941 році, Федір, за станом здоров’я, не був призваний до лав армії та став працювати на заводі. У 1943-му році Ф. Захаров поступає до Московського художнього інституту ім. В. Сурикова.  Його педагогами і наставниками стали А. В. Лентулов, І. І. Чекмасов, С. В. Герасимова, Д. К. Мочальський, Г.Г. Ряжський. Вони вчили його тонкощам професії, передавали свій досвід. Всі роки навчання у голодні воєнні та повоєнні часи молодий художник наполегливо і цілеспрямовано набував знань, відточував майстерність.

Після інституту Федір Захаров отримав розподіл у Крим, у Сімферопольське художнє училище ім. М. С. Самокиша, що після війни відроджувало роботу, та гостро потребувало викладацьких професійних кадрів.

З 1950 року Федір Захарович Захаров починає викладати живопис. За недовгий педагогічний час, він надавав учням не тільки професійних знань, але, що головне – зачаровував їх мистецтвом, привчив до вимогливого ставлення до справи. Як згадує Народний художник України Валентин Бернадський, Федір Захаров приїхав до Сімферополя із заповітною мрією — «по-настоящему, серьезно заняться пейзажем». Викладацька діяльність була початком його творчого занурення у мальовничу красу Криму.

Пропрацювавши в училищі три роки, у 1953-му він переїжджає до Ялти. Саме в цей період розпочинається активна творча діяльність. Він мандрує, часто перебуває Гурзуфському та Седнівському Будинках творчості. Природа  півдня і півночі така несхожа – різний настрій, інші мотиви дозволяли художнику урізноманітнити мистецький підхід. Екзотичний, яскравий, контрастний Крим і тиха, чарівна, спокійна північ України. Він прагнув схопити природній стан, передати на полотні ту чаруючу мить, яка  не повернеться. Натхнення в роботі відчувається у творах. Картини Захарова емоційні, наповнені потужною енергією життя. І ця щирість, професійний підхід, індивідуальність вираження, лишають його назавжди сучасним і цікавим для глядача. На виставках Майстра завжди багато людей – учнів, послідовників і поціновувачів справжнього мистецтва.

Федір Захарович Захаров помер 29 вересня 1994 у Ялті. Але він лишився у своїх творах, що розкидані, як чарівні діаманти по усьому світу – музеях та приватних колекціях.

Музей сучасного мистецтва України радий представити унікальну по кількості збірку творів класика кримської школи живопису Федора Захарова.