Малювання заради життя. Пацієнти онкогематологічного відділення Національної дитячої лікарні “Охматдит” взялися за пензлики й фарби, щоби заробити собі на ліки. Музейники разом із лікарями влаштували доброчинний аукціон, на якому продавали малюнки дітей, хворих на рак крові. Торги приурочили до Дня святого Миколая, планували отримати двісті пятдесят тисяч гривень.

Це Влад. Йому півтора року. Він уже пережив тяжку операцію на легенях і зупинку серця, та попри це постійно усміхається.

Це Оленка. Їй шість. Вона з Вінничини. Мріє вивчитися на педіатра і лікувати дітей. Зараз їй самій терміново потрібна пересадка кісткового мозку. Дорога операція за кордоном.

Це Наталка. Їй вісім. Вона з Прикарпаття. Мріє купити білого коня і стати принцесою.
Це Люда. Їй п’ятнадцять. Вона з Одеської області. Сім років займалася карате і є бронзовою призеркою світу. Мріє про Єгипет. Діти, переважно з діагнозом “рак крові”, виборюють собі право на життя – малюючи. Діда Мороза і єгипетські пустелі, котиків пухнастих, смугастих і різнокольорових.

Мар’яна Мусій, організатор благочинної акції: “Ми згадали, що наступний рік – це рік кота. Всі радісно сприйняли цю тему. Тому у нас так багато котиків”.

Усі двадцять чотири малюнки виставили на торги. Стартова ціна кожного двісті гривень. Організатори не хотіли, щоб аукціон перетворився на гламурну тусівку і показуху. Зробили його скромним і тихим. Просили відгукнутися усіх небайдужих. Таких виявилося небагато.

Мар’яна Мусій: “Для більшості людей проблема онкохворих дітей, вона ніби існує, усі розуміють, що їм потрібні гроші, але це ніби така своєрідна паралельна реальність, яка не має точок дотику з їхнім життям”.

Банкір Сергій затято боровся за кожен лот. Уторгував лише цього кота. За шістсот гривень. Із собою покупку не забрав.

Сергій Коцупатрий, банкір: “Залишу діткам в лікарні, хай він там висить і радує їх. В мене самого дитина, розумієте. по-людськи воно якось все”.

Юні малярі хронічно обділені увагою держави. Більше сподіваються на благодійників. Уторговані на аукціоні кошти підуть на препарати для поточної діагностики і підбору донорів кістковОго мозку.

Наталія Кубаля, завідувач Центру дитячої онкогематології “Охматдит”: “Эти деньги предназначены для покупки реактивов для лаборатории. Мы не можем без них диагноз поставить, то есть мы можем поставить, но мы не можем назвать вариант лейкемии, не можем отследить эффективность нашей терапии, мы не можем выделить тех пациентов, которые нуждаются в трансплантации костного мозга”.

Планували заробити на аукціоні двісті п’ятдесят тисяч гривень. Уторгували тільки двадцять пять.

Ольга Петрів, Владислав Калінін, 5 канал.