17.12.2017
«Семейные ценности – Родинні зв’язки»
12.11.2017
Колекція музею
08.10.2017
«Семейные ценности – Родинні зв’язки»
c    07.09.2017
по  08.10.2017

«Семейные ценности – Родинні зв’язки» : Рапопорт-Файнерман-Агамян «Під абажуром»

7 вересня Музей сучасного мистецтва України запрошує всіх бажаючих на відкриття виставки «Під абажуром», яка відбувається у рамках проекту «Семейные ценности – Родинні зв’язки».
   В перший місяць яскравої осені музей презентує чудову виставку родини Рапопорт-Файнерман-Агамян.
   Борис Наумович Рапопорт – людина непростої долі. Він виріс у родині, яку не обійшли сталінські репресії 1937 року. Майбутнього художника врятували викладачі художньої школи, в яку вступив Борис. Його талант оцінили в Америці на виставці робіт обдарованої молоді Радянського Союзу, а одне з його полотен, написане у Київському художньому інституті придбав Національний художній музей України. Це був початок творчого шляху, а далі була праця, виставки, визнання таланту… Його вишукано-ліричні роботи приносять задоволення усім, хто цінує гарний смак й майстерність виконання.
   Ганна Львівна Файнерман пройшла свій унікальний шлях  повоєнної юності – навчання, праця на заводі, участь у відновленні післявоєнного Києва, життя у дуже «вузькому» життєвому просторі. Колись Архип Куінжи сказав: «Щоб стати хорошим художником, треба навіть спати з альбомом і олівцем». Саме так було із Ганною. Вона весь час робила замальовки, ескізи, начерки, писала вірші… Сюжети її робіт звичайні, але наповнені світом й радістю, пульсують чудовими барвами, викликаючи захоплення щирих сердець.
   Творче подружжя подовжилось у нащадках: доньках Олені Агамян та Любові Рапопорт, онуці Ануш Агамян й у правнуку Григорі Григоряні - які увібрали в себе енергію, творчій досвід й знання старшого покоління, доповнив його своєю індивідуальністю й неповторністю.
   Олена Агамян чудовий майстер, її роботи – відображення зворушливої й делікатної натури. Вона автор проекту «Музей у валізі». Збирає й архівує творчі здобутки своїх батьків.
  Любов Рапопорт із своїм особливим стилем одразу звертає на себе увагу. Вона експериментує, комбінуючи пристрасть й затишок, реальність й вигаданий світ. Вона щедро ділиться своєю уявою, світом й образами із глядачем.
  Ануш Агамян,
донька Олени, модельєр, творча й сповнена фантазією особистість. Автор проекту «Плетена книга», мета якого об’єднати українців добрим словом, щирими побажаннями, любов’ю до рідної землі. З освітньою місією приймає участь у заходах Міжнародного дитячого фестивалю театрального мистецтва «ПТАХ».
  Григор Григорян, син Ануш, молодий й обдарований. Займається фото, графікою, вивчає живопис. Завжди цікаво споглядати за розквітом й  ростом таланту. І ми маємо цю нагоду.
  «Під абажуром» збереться родина, друзі, художники, мистецтвознавці, науковці, музейники та галеристи, викладачі та студенти творчих ВНЗ - люди, які бажають долучитись до споглядання чудових робіт цієї вишуканої, інтелігентної, творчої династії.
     Чекаємо на Вас 7 вересня о 18.00 на відкритті виставки «Під абажуром».
Ця неповторна тепла зустріч із родиною українських митців, стане «ковтком свіжого повітря» у напружені й сповнені стресом осінні дні. Спілкування з художниками творчої родини, келих вина й неповторна затишна атмосфера музею дадуть можливість «розчинитися» у творчості, фарбах, образах.
     Виставка триватиме з 7 вересня по 8 жовтня 2017 р.

Координатор проекту – Онищенко Тетяна
тел. +38(067) 250 51 17