ГОЛОВНА Про музей Колекція Виставки МУЗЕЙ TV МУЗЕЙ ДІТЯМ Вiдвiдувачам Новини Видання Нашi проекти Контакти
17.05.2018
17.06.2018
Колекція музею
05.04.2018
13.05.2018
«Семейные ценности – Родинні зв’язки»
15.02.2018
01.04.2018
Колекція музею
c    08.09.2016
по  16.10.2016

«Семейные ценности – Родинні зв’язки» : Ернест Котков, Валентина Коткова, Ігор Котков


  

  8 вересня Музей сучасного мистецтва України відкриває виставку «Під сузір’ям Риби»

   Кожна зірка спалахує своїм неповторним світлом й сяє доти, доки її помічають, доки тягнуться погляди до її мерехтіння на мінливому небосхилі життя. 

  Родина Коткових подарувала усім нам можливість зачаровуватись надзвичайними взірцями сучасного мистецтва. Найяскравіша зірка плеяди Коткових – Ернест Котков. Художник-монументаліст,  живо­пи­сець, графік. Його шлях у мистецтві – це шлях людини, котра в основу свого життя поклала подолання стереотипів, переборення себе, матеріалу, консерватизму школи, нерозуміння влади. Творчість цієї легендарної постаті розкиває  життєву позицію митця, якому довелось творити у складні часи соціалістичного реалізму:  його стійкість, нездоланність, пошук нових форм та засобів самовираження, проникнення в таємниці гармонії і дисгармонії буття. Він був інакшим за радянські часи, він був надзвичайно сучасним й непердбачуваним у роки незалежної України. А для багатьох митців він був фігурою містичною, до якого приходили за творчим благословенням. «Його твори - внутрішня реальність. Він спостерігає їх відчуттям світу, яке знаходиться на дні свідомості; він споглядає їх і дивується їм; він стає їх володарем в процесі творчості і відчуває себе чужаком серед них, бо не може дати пояснення» - писав про майстра О. Павлов.

   Зірки, які несуть у собі багато енергії повинні мати величезну внутрішню силу, але їм дуже потрібна підтримка близької по духу особистості. Для Ернеста Коткова такою підтримкою стала його дружина – сподвижниця, натхненниця й друг. Валентина Коткова людина творча й обдарована, а працюючи із «живими фресками», саме так називають гобелени, вона вплітає магію жіночої краси, впевненості й любові в усіх й усе, що її оточує. Її творчість, її особистість, її гармонійність несуть чаруючу красу світу, дарують спокій й душевний лад.

   Не менш значуща особистість син Ернеста Коткова – Ігор Котков – талановитий, загадковий, містичний, філософський. Тільки своєї уявою й фантазією  людина може створювати анімацію. Ігор живе  чудом, він створює мультфільми, він занурюється у свій власний загадковий світ, він шукає нові творчі шляхи, він йде своїм  особистим шляхом художника-жипописця-чарівника.

  У рамках проекту Музею сучасного мистецтва України «Семейные ценности – Родинні зв’язки» ви зможете насолодитися творами цієї зіркової родини, поспілкуватися із Валентиною та Ігорем Котковими, дізнатися про їх творчі та соціальні проекти і плані; почути спогади про головну зірку їх родини – Ернеста Коткова, який народився під знаком Риби і пам’яті якого й названа ця виставка.

          Чекаємо на Вас 8 вересня о 18.00 на відкритті виставки «Під сузір’ям Риби».

Саме осінніми вечорами на небосхилі під «Великим Квадратом» Пегаса можна помітити ланцюжок зірок,  де у західній його частині видно одне з найдавніших сузір'їв - сузір'я Риби. 

Впевнені, цей вечір стане одним із тих, про які завжди приємно згадувати!

 

Просимо вас зареєструватися:  тел. (093) 386 51 74, (067) 250 51 17, 

е-mail: info@modern-museum.org.ua

Онищенко Тетяна

 

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

Адреса Музею:  вул. Кирилівська (Фрунзе), 41, м. Київ