Музей сучасного образотворчого мистецтва в Києві відзначає п’ятиріччя

Першому вітчизняному приватному музею contemporary art  виповнилося п`ять років. 17 червня Музей сучасного  мистецтва України відсвяткував свій ювілей за великого скупчення публіки, але без хлібосольної помпезності і надмірної кількості "зірок" місцевого бомонду, як це зазвичай буває у столиці.

Відкритий 17 червня 2005 року, Музей сучасного образотворчого мистецтва України всього півтора роки тому переїхав у нове приміщення. Тепер він займає значний арт-простір - більш ніж 3,5 тисячі метрів квадратних.

Фонди музею сформовано на основі особистої колекції Сергія Цюпка. На другому і третьому поверсі можна побачити постійну експозицію вітчизняного живопису, графіки, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва XX - початку XXI століття. Усього колекція МСОМУ налічує понад чотири з половиною тисячі творів.

Серед них роботи Івана Кавалерідзе, Івана Труша, Олекси Новаківського, Адальберта Ерделі, Тетяни та Олени Яблонських, Петра Столяренка, Валентина Бернадського, Миколи Глущенка, Віктора Зарецького, Бориса Раппопорта, Антона Соломухи, Олександра Сухоліта, Влади Ралко, Олександра Ройтбурда, Зої Орлової і ще понад п`ятисот українських художників.

"В Україні існує тенденція - створення приватних музеїв сучасного мистецтва. Це поза всякими сумнівами позитивний момент, - вважає мистецтвознавець Ольга Петрова, - але багато хто помиляється, думаючи, що були б тільки гроші. У власника грошових коштів має ще бути воля! Ось у Сергія Вікторовича вона є, є смак, тому музей процвітає, святкує ювілей і виходить на міжнародний рівень".

А перший поверх музею віддано під тимчасові виставки. Аж до 22 червня тут експонуватимуться відеоінсталяції, фотографії, графіка міжнародного проекту "Із Нью-Йорка з любов`ю: Йонас Мекас, "Флуксус" і американський кіноавангард".

Музей сучасного образотворчого мистецтва України, вул. Глибочицька, 17. Працює з 11.00 до 19.00 щодня, крім понеділка.

Вікторія Смирнова