Музей сучасного мистецтва України прийняв європейських колег

10 лютого в Музеї сучасного мистецтва України відбувся семінар «Музейний досвід Франції. Новий погляд на підготовку та проведення виставок».
Зустріч було організовано спільно із ГО «Український центр розвитку музейної справи» та Французьким культурним центром.

На семінарі були присутніми майже 90 спеціалістів галузі, в тому числі – керівники та представники численних адміністрацій музейних установ не лише Києва, але й з інших областей, які прибули до столиці спеціально з цієї нагоди.
 Доповідачами заходу стали фахівці музейної справи з Франції. Зокрема, Марі-Лор Бернадак, яка відповідає за презентацію сучасного мистецтва в Музеї Лувр, продемонструвала фотоматеріали щодо організації тематичних виставок, а також поділилася досвідом роботи з популяризації музейних проектів у Франції. Серед сучасних тенденцій у цій сфері вона відзначила театралізацію музейних виставок як метод, який дозволяє викликати більш сильні емоції у глядачів: «Іноді варто епатувати заради того, щоб привернути увагу, адже навіть критика – це краще, ніж відсутність інтересу».
Коментуючи виступи французьких колег, куратор МСОМУ Тетяна Грущенко зазначила, що багато чого з цього досвіду вже було успішно використано в Музеї.
«Коли ми формували експозицію нашого оновленого Музею, то перед нами постало питання: «Що показувати? Наша колекція велика, в ній представлені різні регіони, художні школи.

Врешті було вирішено показати класику українського образотворчого мистецтва, адже, не знаючи своєї історії та культури, класичного мистецтва, не можна рухатися вперед. Тому наша експозиція відрізняється від того, що представлено в інших українських музеях та галереях.

Ми намагалися подати нову, власну версію розвитку українського мистецтва, яка, сподіваюсь, має стати цікавою для глядачів та фахівців музейної справи», - зазначила Тетяна Грущенко.