Колекція музею: Сергій Бесєдін. Віктор Толочко.

12 жовтня о 18.00 в рамках музейного проекту «Діалоги» відкривається виставка «Сергій Бесєдін. Віктор Толочко» (з музейної збірки). В музейних залах зустрічаються два великих майстра, учень й наставник ­– неймовірний художник Віктор Іванович Толочко й метр радянського живопису Сергій Фотійович Бесєдін.
Ця збірка дозволить нам познайомитися ближче з кожним із цих знаменитих художників, прислухатися до їх роздумів, відчути напругу, силу й міць кожного з полотен, зрозуміти як створювали вони  свої шедеври.
    Сергій Бесєдін (1901—1996) майстер станкового живопису, художник-графік, неперевершений портретист. Пошук, аналіз,  роздуми й безліч ескізів дозволяли живописцю знайти те невловиме, індивідуальне у кожній своїй моделі, він розкривав характер, звички й уподобання людини. Він поважав усіх, з ким працював – будь то професор чи простий робітник.
Видатний педагог, професор, ректор Харківського державного художнього інституту, заслужений діяч мистецтв, Сергій Бесєдін спочатку сам навчався  у Харківському художньому технікуму, а після вдалого захисту дипломної роботи за пропозицією професора Шаронова був залишений на педагогічній роботі. З того часу творча й викладацька діяльність митця йшли поряд. Він сам казав: «Моя творча й педагогічна робота – це рідні сестри мого життя. Вони живуть у злагоді, доповнюючи одна одну, йдуть одним шляхом й до однієї мети». Учні Сергія Фотієвича розлетілися птахами по різним краям й самі стали видатними майстрами. Один з них – Віктор Толочко.
    Віктор Толочко (1922 – 2006) – народний художник України, ветеран ВВВ. Навчатися живопису довелось після війни. Спочатку у Харківському художньому училищі, а потім у Харківському художньому інституті у С. Бесєдіна, О. Кокеля й О. Любимського. Після закінчення інституту Віктора Івановича призначили керувати музеєм українського мистецтва у Ялті, який знаходився у залах Воронцовського палацу. Він був гарним директором й чудовим живописцем. Віктор Толочко  почесний академік Кримської Академії наук, лауреат премії Кримської Автономної республіки. Ці звання не допоможуть зрозуміти творчість митця, але підкреслюють величезну повагу до його майстерності. А творчість – вона перед очами відвідувачів. Це пориви вітру, це шум хвиль, гомін чайок, це тонкий аромат степових трав. Кольори його робіт відчуваєш кожною клітиною тіла, вони наповнені пристрастю та енергією життя.
    Цих неймовірних творців вже немає серед нас, але вони живі й їх чудові творіння тому доказ.
    Приходьте й самі переконайтесь в цьому під чарівні звуки фортепіано.
    Чекаємо на відкритті виставки 12 жовтня 2017 р. о 18.00.

Виставка триватиме з 12 жовтня  по 12 листопада 2017 р.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

Адреса Музею: