ГЛАВНАЯ О музее Коллекция Выставки МУЗЕЙ TV МУЗЕЙ ДЕТЯМ Посетителям Новости Издания Наши проекты Контакты
c    01.11.2018
по  16.12.2018

«Семейные ценности – Родинні зв’язки» : "САША ПРАХОВА. СІМ`Я"


 1 листопада о 18-00 у Музеї сучасного мистецтва України відбудеться знаменна подія – відкриття виставки «САША ПРАХОВА.СІМ’Я», де будуть представлені роботи Саші Прахової, Гєни Гончарова, Миколи Гончарова та Миколи Гончарова молодшого.

 

Музейний проект «Сімейні цінності – Родинні зв’язки» презентує не просто талановиту родину, а родину яка дуже багато зробила для культури рідного міста і нашої держави в цілому. Прахови – славетне прізвище у культурному-мистецькому середовищі міста, воно оповите легендою й закарбовано в образі Богоматері у Кирилівській церкві.

 

Олександра Миколаївна (Саша) Прахова (1950-2011) – неординарна особистість і обдарована художниця із старовинної династії Прахових. Саша прислухалась до розповідей діда – мистецтвознавця Миколи Адріановича Прахова та захоплювалась полотнами бабусі – Анни Августинівни Крюгер-Прахової. Після закінчення у 1975 р. Київського державного художнього інституту свою професійну кар’єру почала ілюстратором дитячих книжок за порадою Олени Нилівни Яблонській. Потім була каліграфія, яку Саша звела у ранг живопису, шовкографія на полотні, картоні, папері…

З 1998 по 2004 на посту арт директора галереї «Університет», Саша здійснила майже 70 творчих проектів. Була організатором та керівником студії «Червоний мольберт» у Музеї сучасного мистецтва України, де під її керівництвом пройшли чисельні творчі заходи та майстер класи.

Ця дивовижна жінка була «енергетичним центром» для своєї родини, друзів і колег, вона невтомно трудилась над своїми роботами, була талановитим педагогом і галеристом. Її полотна завжди виділяються гарним смаком, гармонійністю, тонкістю та емоційністю. Саша жила і працювала заради краси, мистецтва і заради збереження духу рідного міста. Вона мала численні нагороди, її полотна знаходяться у багатьох музеях і галереях України та інших країн світу, у приватних колекціях поціновувачів творчості цієї яскравої особистості.

 

Євген Максимович (Гєна) Гончаров (1946-2010) завжди інтуїтивно відчував спорідненість кольору та звуку. Його декоративні панно сповнені нестримним ритмом, його графіці притаманна тонка ледь помітна вібрація ліній, що складається у виняткову мелодію; його монументальний живопис наче могутній акорди –бездоганне поєднання віртуозної техніки та непересічного таланту відданості фаху. Так пише про художника мистецтвознавець Оксана Ременяка. В Київському державному художньому інституті Євген освоїв техніку мозаїки і став одним з кращих монументалістів Києва. Серед найбільш відомих монументальних робіт, що залишились в спадок - це відновлені мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору у Києві. Майже щодня кияни та гості Києва милуються мозаїками на станції метро «Золоті ворота». Саме Євген Гончаров створив найскладніше - личну частину (обличчя і руки) всіх постатей на станції метро «Золоті ворота».

 

Микола Євгенович Гончаров (народився у 1972р.) талановитий нащадок славетних предків. Закінчивши Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури, Микола працює художником у Національному художньому музеї України, Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара», Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні – Музеї Революції Гідності. Визначний майстер графічного мистецтва вибрав для себе складне мистецтво плакату, яке своїми змістовними образами-символами не лише інформує, чи спонукає до чогось, а розкриває інтелектуальну сутність автора, його цінності і переживання. Лаконізм плакату впливає не глядача одразу, бо форма і зміст його не передбачає тривалого споглядання, а ритм, закладений у плакатах Миколи, звучить гармонійно, емоційно і потужно.

 

Микола Гончаров молодший (народився у 2004р.) – онук Саши Пахової, який зростає у творчій атмосфері, вчиться у свого талановитого батька та славетних предків. Маємо надію, що це новий талановитий художник, яким буде пишатися Україна.

 

Виставка  «САША ПРАХОВА. СІМ’Я» - яку не можна оминути, бо неможна оминути історію, духовність, містичність і загадковість, минуле, теперішнє і майбутнє… Ця виставка – поєднання поколінь, поєднання професіоналізму, поєднання краси і світла.

Рідні і друзі родини, мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи запрошені на цю яскраву подію. На усіх присутніх чекають цікаві зустрічі, приємні розмови, чудова музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова і, звичайно ж, келих теплого фірмового музейного глінтвейну.

 

PR координатор проекту – Онищенко Тетяна

тел. +38(067) 250 51 17

е-mail: modern-museum@ukr.net