c    17.05.2018
по  17.06.2018

Колекція музею : Лариса Пуханова та Вадим Жуковський


  17 травня о 18.00 Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття виставки

«Киев – родина, звучавшая во сне».

Назва цієї виставки народилась з перефразованого вірша киянина Олександра Вертинського.

Виставка - про рідне місто, про почуття і історичний пласт традицій, про минуле і сьогодення.

Кожен з нас має власні спогади про місто, де пройшли найважливіші роки життя. Саме ці спогади зігрівають душу, наповнюють теплою хвилею, що несе нас туди, де завжди тепло і затишно – в нашу глибинну пам'ять. 

Наш проект поєднує роботи з власної колекції з творами киянки Лариси Пуханової та Вадима Жуковського.

 

Лариса Пуханова – обдарована талантом бачити крізь простір та час, її роботи мають душу, як і Київ, який вона обожнює і відтворює на своїх полотнах. Її твори називають містичними і загадковими, вони захоплюють увагу і не відпускають глядача. Місто і особистість, архітектурні нюанси, деяка незавершеність дозволяють глядачу осмислювати картини, занурюючись в таємниці творчості.

Лариса  у 1977 році закінчила республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка, у 1983 р. – Київській державний художній інститут. З 1990 р. член Спілки художників України. На її рахунку кілька десятків виставок. Дванадцять робіт художниці знаходяться в Національному художньому музеї України. Збірки її творів зберігаються у фонді Міністерства культури України, фонді Спілки художників України, колекції Градобанку, колекції Ігоря Диченка (Україна), Мішеля Терещенка (Франція), приватних колекціях Германії, Ізраїля, Канади, США, Чехії, Словаччини, України, Росії. 

 

Вадим Жуковський закінчив у 1989 р. республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка, а у 1999 р. – Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури у м. Києві. На його рахунку 10 персональних та 30 спільних виставок.

Скульптора Вадима граціозно пластична, відтворює настрій, емоції, рух. Філософське осмислення дійсності, різноманітність способів і форм буття, світ свідомості і природи, внутрішнє і зовнішнє – все це закладено у  символізмі образів майстра, що скрупульозно працює з бронзою, мармуром, деревом, каменем. З його  рук народжуються творіння, насичені художньою та емоційною виразністю.  

 

Любов до рідного красеня Києва демонструють також роботи з музейної колекції Любові Рапопорт, Олени Агамян, Зої Орлової, Євгена Волобуєва, Андрія Блудова, Миколи Глущенка, Абрама Маневича, Ганни Криволап, Едуарда Бельського, Валентина Реунова…

Глядач проникне у спогади талановитих і самобутніх творців, які зберігають найцінніше не тільки у пам’яті, але й на своїх полотнах. Ми будемо крокувати вуличками й проспектами, що змінились з часом, але лишилися рідними. Зазирнемо у чарівні небачені куточки, будемо роздивлятися архітектурні деталі, на які не звертали уваги, поспішаючи у своїх буденних справах. 

Минуле, сьогодення і майбутнє об’єдналися, і ми станемо свідками цього. 

Ми по-новому відкриємо для себе Київ – містичний, несподіваний і такий улюблений.

 

В рамках відкриття планується презентація альбому «Київ в мистецтві» , що представить упорядник Сергій Удовик.

Музична частина вечора – "Імпресіонізм та неоімпресіонізм в творчості Дебюсі, Равеля, Колпакова" – порадує витонченістю,  емоційністю і безмежним позитивом. Твори виконують лауреати  міжнародних конкурсів. 

 

Чекаємо вас на церемонії відкриття виставки 17 травня о 18-00